W TYM MIESIĄCU W RAMACH ABONAMENTU WPŁYNĘŁO:: 2 836   PLN   58  DEKLARACJI

MAGIS 2016

 MAGIS to spotkanie młodych (18-30 lat) z całego świata zainteresowanych duchowością ignacjańską, organizowane od 1997 roku przez OO. Jezuitów. Łacińskie słowo magis oznacza więcej, lepiej, bardziej, pełniej. Św. Ignacy Loyola używał tego słowa, aby ukazać sens chrześcijaństwa jako nieustanny wzrost duchowy w przyjaźni z Jezusem i w służbie drugiemu człowiekowi. MAGIS symbolizuje chrześcijańską drogę ku pełni życia w Bogu, realizowaną na sposób ignacjański.

       Telewizja Internetowa Dobre Media została zaproszona przez OO. Jezuitów do transmisji tego spotkania w Internecie. Pewnym problemem było to, że wszystko odbywało się w języku angielskim, z czego nie zdawaliśmy sobie sprawy przyjeżdżając do Łodzi. Taka jest tradycja tych spotkań i jest to język powszechny już również w Polsce, więc zaryzykowaliśmy. Spotkanie składało się z trzech etapów, z których transmitowaliśmy dwa.
      Pierwsza transmisja, która odbywała się w dniach 15-17 lipca 2016 r.
w Łodzi to rozpoczęcie MAGIS 2016 czyli Prezentacja Narodów; najpierw uroczyste wejście flagi MAGIS 2016, później poszczególnych grup niosących flagi swoich krajów. Feeria barw, radość na twarzach i energia młodości, niezapomniany widok radosnych młodych ludzi z całego świata w całym swoim bogactwie wyglądu – przeróżne odcienie skóry, kolory włosów i oczu. Tak zapewne będzie wyglądać Niebo...Potem dwa dni modlitw, konferencja ojca Tomasza Kota SJ, przedstawienie postaci św. Faustyny, msze święte, wszystko animowane śpiewem i tańcem zespołu Mocni w Duchu. Drugim etapem spotkania były tzw. Ignacjańskie Eksperymenty. Uczestnicy wybierali rodzaj eksperymentów, w których zamierzali uczestniczyć. Były to: eksperyment pielgrzymkowy, eksperyment z duchowości, eksperyment służby, eksperyment społeczno-kulturowy oraz eksperyment muzyczny. Po podzieleniu na mniejsze grupy udali się do różnych miejscowości w Polsce, na Litwie, w Czechach i w Słowacji. Trzecim etapem, również transmitowanym przez Dobre Media, było podsumowanie MAGIS 2016 połączone z Festiwalem Narodów, które odbyło się w dniach 23-25 lipca 2016 r. w Częstochowie. Poszczególne kraje prezentowały krótkie przedstawienia na temat swoich ojczyzn, niektóre połączyły to z tańcami narodowymi, szczególnie barwne były przedstawienia krajów Afryki, Azji oraz Ameryki Południowej. Inne kraje, bez tak licznej reprezentacji, poradziły sobie zabawnym pomysłem jak np. Irlandia, która wykonała parodię występu Bono. To były naprawdę piękne i ciekawe przedstawienia! W poniedziałek po mszy świętej uczestnicy MAGIS 2016 udali się do Krakowa na obchody Światowych Dni Młodzieży.

 

 

   

Wpisz proszę swoje dane osobowe. Zdecyduj czy zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych - wpisanie "Tak" umożliwia wysłanie Pakietu Startowego Abonenta. Podaj kwotę jaką pragniesz co miesiąc wspierać Dobre Media. Sprawdź proszę, czy nasza korespondencja nie utkwiła w katalogu SPAM. Prosimy o przesłanie na adres bank-widzow@dobremedia.org swoich danych adresowych, abyśmy mogli przesłać pocztą „Pakiet Startowy Honorowego Abonenta”. Pamiętaj Szanujemy twoją dobrą wolę, w każdym momencie możesz wycofać swoją deklarację i usunąć swoje dane z bazy danych pisząc na adres email:

bank-widzow@dobremedia.org 

lub dzwoniąc 506 429 881.